»Vživim se v vlogo, poglobim se v svet pesmi in se vrnem v preteklost. Iskreno povem, da res ni lahko. Ni demagogije. Na koncertu čutim vse to, kar so doživljali ljudje, ki nastopajo v zgodbi. Zelo naporno je. Med koncertom gotovo izgubim okoli dva kilograma. Čustveno si izžet.«
»Po svetu je v zadnjih desetletjih zelo malo možnosti koncertnih srečanj z velikimi orkestri. Tokrat bomo Arturov big band prvič slišali v Sloveniji, sicer bo to njegov edini koncert v Evropi.«
»Izkušnje v Mehiki rojenega Artura so se tudi zaradi njegove matere, pevke Lupe Valero, nakopičile v močno glasbi predano osebnost, ki se je razvijala v mladosti ob igranju klavirja, še posebej po letu 1965, ko se je družina iz Mehike preselila v New York.«
»Zame je življenje v tem delu Evrope nekaj izjemnega, tudi v glasbi je čutiti tesne povezave v glasbi med različnimi narodi, ki imajo drugačne korenine.«
»Izvedla bova same mojstrovine, ki jih bomo spoznali, kot da bi odšli v muzej in stopili v različne sobe: v 18., 19. in 20. stoletje, mislim, da bo to zelo prijetno zvočno potovanje.«
»Na koncertu bomo slišali in videli, kako se je instrument razvijal skozi stoletja: kako se je razvijala oblika – povečeval se je recimo trup kitare, kako so se razvijale strune, ki so jih v razvoju dodajali, a so bile na začetku, v renesansi, dvojne strune, ki so nato v prehodu v 19. stoletje prešle v enojne strune.«
»Kaj je to sveto v betonu, s katerim smo obkroženi?«
»Najlepše pri klasični glasbi je, da bomo hkrati stopili v raznoliki zvočni svet.«
»V vseh 10 letih smo nastopali izključno brez instrumentalne spremljave - a cappella.«
»Občinstvo v sedanjih okoliščinah prek zaslonov vabimo v baletno hišo. Ob tem pa sporočamo, da tudi v teh časih ustvarjamo.«
»V Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu nad Ljubljano pa je na razpolago odličen inštrument – orgle Škofijske orglarske delavnice Maribor, ki so primerne za izvedbo glasbe različnih obdobij.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju